Strona głównaPOMOCJaką pomoc oferujemy?

Jaką pomoc oferujemy?

Celem działania Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu dla dzielnicy Psie Pole jest zapewnienie pacjentom kompleksowej opieki psychiatrycznej, tak aby umożliwić dostęp do wszystkich form wsparcia w jednym miejscu.

W ramach naszego Centrum specjaliści pomogą Ci zdiagnozować problem oraz dobiorą terapię dostosowaną do indywidualnych potrzeb pacjenta. Naszym zadaniem nadrzędnym jest przywrócenie osoby będącej w kryzysie psychicznym lub po jego przejściu do normalnego funkcjonowania w środowisku społecznym za pomocą zróżnicowanych i dostępnych form leczniczo-terapeutycznych. Kluczowym elementem CZP jest zapewnienie pacjentom opieki środowiskowej. Rozwój psychiatrii środowiskowej polega na zapewnieniu osobom z zaburzeniami psychicznymi wielostronnej i powszechnie dostępnej pomocy blisko domu, czyli w środowisku rodzinnym i społecznym.

CZP udziela pomocy czynnej długoterminowej, krótkoterminowej, doraźnej oraz konsultacyjnej. Zapewnia kompleksowość, jak i koordynację udzielanych świadczeń. Osoby korzystające z pomocy czynnej i długoterminowej mają opracowane indywidualne plany terapii i wyznaczonego koordynatora opieki.

Pomoc jest bardzo różnorodna. Może obejmować psychoterapię indywidualną lub grupową, pobyt na oddziale dziennym lub całodobowym, czy też korzystanie z pomocy zespołu leczenia środowiskowego.

Centrum Zdrowia Psychicznego (CZP) świadczy usługi zdrowotne w  zakresach:

  • pomocy ambulatoryjnej w poradniach:
    • przy ulicy Korzeniowskiego 18
    • przy ulicy Bończyka 11-13
  • aktywnej pomocy środowiskowej Zespołu Leczenia Środowiskowego
  • pomocy w trybie dziennym przy ul. Korzeniowskiego 18
  • szpitalnej opieki całodobowej na oddziale stacjonarnym przy ul. Korzeniowskiego 18

Naszym zadaniem jest pomoc dorosłym mieszkańcom dzielnicy Wrocław – Psie Pole. w rozwiązywaniu różnorodnych kryzysów i zaburzeń zdrowia psychicznego.

Nasze zespoły składają się z doświadczonych psychoterapeutów, lekarzy psychiatrów, terapeutów środowiskowych, pielęgniarek i asystentów zdrowienia. Gdy trzeba, lekarz wypisze recepty, a osoba z zespołu pomoże w załatwieniu najpilniejszych spraw, które są niezbędne, by odzyskać zdrowie i wrócić do codziennego życia włączając się na nowo w lokalną społeczność.

W CZP nie ma kolejek – w przypadkach pilnych pomoc otrzymasz w czasie do 72 godzin od zgłoszenia. Ty też nie czekaj. To bardzo ważne, by przeciwdziałać kryzysowi, zanim się on zaostrzy lub utrwali.

Zadzwoń pod numer 502-203-202 – bezpłatna, całodobowa infolinia

Punkty konsultacyjne CZP znajdują się w dwóch lokalizacjach:

1. PUNKT KONSULTACYJNY CZP nr 1:

Ul. Wybrzeże Józefa Conrada-Korzeniowskiego 18, 50-226 Wrocław
czynne: poniedziałek – piątek 8.00-18.00
tel.: 572 289 848
mail: czp@dczp.wroclaw.pl

2. PUNKT KONSULTACYJNY CZP nr 2

Ul. Ks. Norberta Bończyka 11-13, Wrocław, Psie Pole, 50-438 Wrocław
czynne: poniedziałek – piątek 8.00-18.00
tel.: 690 021 404
mail: czp@dczp.wroclaw.pl

Godziny otwarcia: w dni powszednie od 8:00-18:00.

Zadzwoń pod numer 502-203-202 – bezpłatna, całodobowa infolinia

spot_img

Bezpłatna pomoc 24h: 502 203 202

Zadzwoń i skorzystaj z pomocy naszego Centrum, jeśli potrzebujesz wsparcia mentalnego!

Polecamy

Psychiatra – trener mentalny. Wywiad z prezesem Michałem Stachowem w Radiu Rodzina

Zapraszamy do rozmowy z prezesem Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, Michałem Stachowem, z którym w Radiu Rodzina rozmawiano o tym, co składa się na całe centrum, a także o sposobach na odczarowanie współczesnej psychiatrii. Podczas rozmowy poruszone zostały kwestie uwrażliwiania zarówno...

Zaburzenia osobowości typu borderline – czy przeżywam „za bardzo”? Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu

Zaburzenia osobowości typu borderline, dosłowne tłumaczenie „osobowość z pogranicza”, cechuje niezwykle silne pragnienie bardzo bliskiej, wyłącznej relacji z bliską osobą. Jednocześnie relacji tej towarzyszy swoisty lęk przed „pochłonięciem” przez daną osobę, a z drugiej strony przed porzuceniem przez nią....

Napisz do nas o swoim problemie!

W wiadomości zwrotnej zaoferujemy Ci najdogodniejsze możliwości pomocy

pl_PLPolish
Przejdź do treści