Strona głównaPOMOCCzy jestem chory...

Czy jestem chory psychicznie? Pomoc Wrocław

Mierzysz się z napadami lękowymi? Twój nastrój coraz częściej jest obniżony? Nie czujesz się dobrze w swoim ciele oraz masz trudność z nawiązaniem relacji społecznych? Niektóre odczucia i emocje, z którymi nie możemy poradzić w swoim życiu, dezorganizują naszą codzienność. W takich chwilach czujemy, że nie jesteśmy sami w stanie poradzić sobie z naszymi problemami. Konieczne może się wówczas okazać wsparcie specjalistów, którzy pomogą nam w postawieniu właściwej diagnozy medycznej oraz określą, czy zaburzenie, z którym się mierzymy jest chorobą psychiczną.

Pilne, bezpłatne i bez skierowania wsparcie na terenie Wrocławia w kryzysie psychicznych otrzymasz w Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu przy ul. Bończyka 11-13 na Psim Polu oraz przy ul. Korzeniowskiego 18. Aby umówić się na bezpłatną wizytę do specjalisty zadzwoń pod numer 690 021 404. Potrzebujesz wsparcia natychmiast? Zadzwoń na naszą bezpłatną infolinię 24h dla osób znajdujących się w kryzysie psychicznym 502 203 202. Odpowiadamy na każde zgłoszenie.

Choroba psychiczna określana jest jako stan zaburzenia postrzegania rzeczywistości. Ten nieprawdziwy odbiór świata oraz jego przeżywanie prowadzi do dziwnych, nieuzasadnionych sytuacją zachowań i działań. Kiedy chory sam zaczyna zauważać, że jego zachowanie odbiega od norm społecznych, to dobry znak. Wówczas dzięki świadomości o swojej trudnej sytuacji psychicznej jest w stanie szybko skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą mu w przezwyciężeniu kryzysu. Niestety, niekiedy osoby dorosłe tkwią latami w pewnych schematach myślowych, powtarzalnych nawykach, rujnujących ich życie zachowaniach i nie chcą poddać się diagnozie pod kątem stwierdzenia lub nie choroby psychicznej.

Choroba psychiczna nie zawsze przejawia się w błędnym postrzeganiu rzeczywistości, lecz z pewnością wiąże się z ogromem cierpienia jakiego doznaje chory. Dlatego tylko leczenie pozwala osobom chorym psychicznie prowadzić normalne życie. Objawy choroby psychicznej Wrocław w dużej mierze zależą od tego, na jaką chorobę cierpi dana osoba.

Jakie są objawy mogące świadczyć o wystąpieniu choroby psychicznej?

  • Rzeczywistość mylona jest z urojeniami
  • Duże cierpienie jakiego doznaje chory
  • Zaburzenie myślenia, przechodzenie do niepowiązanych wątków, obsesyjne myśli
  • Fałszywe przekonania, od których dana osoba nie może odejść mimo obalenia ich racjonalnymi argumentami
  • Nieadekwatne stany uczuciowe – nagłe wybuchy gniewu, agresji, śmiechu, długotrwale utrzymujący się smutek lub strach
  • Separacja społeczna

Co możemy zrobić jako bliscy?

Jeśli dostrzeżemy, że nasi bliscy zmagają się z zaburzeniami mogącymi świadczyć o chorobie psychicznej, nie starajmy się diagnozować konkretnych jednostek chorobowych. Jedynie doświadczeni eksperci – lekarze psychiatrzy, psycholodzy, terapeuci i psychoterapeuci są w stanie z rozpoznać chorobę i zdiagnozować chorobę oraz pomóc w cierpieniu. Starajmy się wpierw poznać myśli osoby chorej i nie negować jego uczuć. Słowa „jestem”, „jak mogę Ci pomóc?” czasami wystarczą, aby przekonać bliską nam osobę do przekazania nam informacji o swoich problemach. Naszym głównym zadaniem jest przede wszystkim skłonienie osoby chorej do skorzystania z konsultacji psychologicznej, która będzie pierwszym krokiem do rozpoczęcia leczenia. Bezpłatną i profesjonalną pomoc psychologiczną w dowolnym kryzysie psychicznym otrzymasz w Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu (tel. 690 021 404).

Pamiętajmy, że choroby psychiczne doprowadzają do zmian trudnych, a niekiedy wręcz nieodwracalnych w obrębie mózgu. Bardzo często chory nie przejawia specyficznych objawów, które towarzyszą jego chorobie, mimo iż rozwija się latami. Dlatego nie lekceważmy pierwszych symptomów choroby, nawet jeśli wydają nam się błahe.

Gdzie się zgłosić po pomoc? Choroba psychiczna pomoc Wrocław

Jeśli podejrzewasz, że Ty lub osoba Tobie bliska cierpi na chorobę psychiczną, zadzwoń pod bezpłatną, całodobową infolinię 502 203 202, a nasi specjaliści zaplanują dla Ciebie wizytę w naszym Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. Wszelkie świadczenia są bezpłatne, wizyty odbywają się bez skierowania, a w przypadkach pilnych decydujemy o pomocy w ciągu 72 h. Jeśli nie możesz przyjść osobiście, zespół mobilny przyjedzie do Ciebie! Wizyty odbywają się z zachowaniem dyskrecji i poufności. Pamiętaj! W leczeniu choroby liczy się czas. W naszym Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu skonsultujesz się z lekarzem psychiatrą i otrzymasz kompleksową pomoc w przypadku podejrzenia choroby psychicznej.

spot_img

Bezpłatna pomoc 24h: 502 203 202

Zadzwoń i skorzystaj z pomocy naszego Centrum, jeśli potrzebujesz wsparcia mentalnego!

Polecamy

Psychiatra – trener mentalny. Wywiad z prezesem Michałem Stachowem w Radiu Rodzina

Zapraszamy do rozmowy z prezesem Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, Michałem Stachowem, z którym w Radiu Rodzina rozmawiano o tym, co składa się na całe centrum, a także o sposobach na odczarowanie współczesnej psychiatrii. Podczas rozmowy poruszone zostały kwestie uwrażliwiania zarówno...

Zaburzenia osobowości typu borderline – czy przeżywam „za bardzo”? Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu

Zaburzenia osobowości typu borderline, dosłowne tłumaczenie „osobowość z pogranicza”, cechuje niezwykle silne pragnienie bardzo bliskiej, wyłącznej relacji z bliską osobą. Jednocześnie relacji tej towarzyszy swoisty lęk przed „pochłonięciem” przez daną osobę, a z drugiej strony przed porzuceniem przez nią....

Napisz do nas o swoim problemie!

W wiadomości zwrotnej zaoferujemy Ci najdogodniejsze możliwości pomocy

pl_PLPolish
Przejdź do treści