Strona głównaDLA PACJENTAW MEDIACHPsychiatria przyszłości -...

Psychiatria przyszłości – Oliwia Kozak Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego Wrocław-Psie Pole

Bez lęku, strachu i stygmatyzacji, z pełnym zaangażo­waniem, w atmosferze dialogu oraz zrozumienia – tak wyglądać ma psychiatria XXI wieku.

Nie da się ukryć, że w psychiatrii to człowiek leczy człowieka, tu nie ma potrzeby na skomplikowanie procedury, sale operacyjne czy roboty. Tu umysł leczy umysł. Gdy złamiesz rękę, ortopeda założy gips, być może operacja z użyciem śrub, ale co zrobić gdy to umysł jest „złamany”? Nie da się założyć gipsu, stentu czy wykonać operacji. Nie da się zapomnieć krzywdzących słów, traumatycznych obrazów, nie słyszeć miażdżącego natłoku myśli. Tu z pomocą może jedynie przyjść człowiek – pełen empatii, zrozumienia i gotowy do niesienia pomocy. Tak właśnie wygląda praca w Centrum Zdrowia Psychicznego Wrocław Psie Pole. Staramy się tworzyć miejsce, gdzie będziemy mogli nawiązać relację z naszymi podopiecznymi – bezpieczną przystań na wzburzonym morzu życia.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

spot_img

Bezpłatna pomoc 24h: 502 203 202

Zadzwoń i skorzystaj z pomocy naszego Centrum, jeśli potrzebujesz wsparcia mentalnego!

Polecamy

Psychiatra – trener mentalny. Wywiad z prezesem Michałem Stachowem w Radiu Rodzina

Zapraszamy do rozmowy z prezesem Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, Michałem Stachowem, z którym w Radiu Rodzina rozmawiano o tym, co składa się na całe centrum, a także o sposobach na odczarowanie współczesnej psychiatrii. Podczas rozmowy poruszone zostały kwestie uwrażliwiania zarówno...

Zaburzenia osobowości typu borderline – czy przeżywam „za bardzo”? Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu

Zaburzenia osobowości typu borderline, dosłowne tłumaczenie „osobowość z pogranicza”, cechuje niezwykle silne pragnienie bardzo bliskiej, wyłącznej relacji z bliską osobą. Jednocześnie relacji tej towarzyszy swoisty lęk przed „pochłonięciem” przez daną osobę, a z drugiej strony przed porzuceniem przez nią....

Napisz do nas o swoim problemie!

W wiadomości zwrotnej zaoferujemy Ci najdogodniejsze możliwości pomocy

pl_PLPolish
Przejdź do treści