Klub Pacjenta „In Via” – tu dużo się dzieje!

Klub Pacjenta „In Via” przy Centrum Zdrowia Psychicznego na ul. Ks. N. Bonczyka 11-13 we Wrocławiu koordynowany jest przez Fundację Opieka i Troska. Oferta Klubu adresowana jest do osób dorosłych, z doświadczeniem kryzysu psychicznego, zamieszkałych dzielnice Wrocław Psie Pole.

Klub działa codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00–15.00. To program wsparcia, który umożliwia uczestnikom udział w działaniach o charakterze: terapeutycznym, edukacyjnym, aktywizacyjnym, informacyjnym. Jego celem jest wspieranie osób w kryzysie psychicznym w ich samodzielności i niezależności w życiu codziennym, poprawa jakości życia oraz aktywne wspomaganie w powrocie do zdrowienia. – Możemy pochwalić się szeroką ofertą zajęć z obszarów terapii zajęciowej (m.in. arteterapia, rękodzieło, bajkoterapia, biblioterapia, muzykoterapia, kulinoterapia, filmoterapia z dyskusją, silwoterapia), psychoedukacji, edukacji medycznej, funkcji poznawczych. Prowadzimy zajęcia rekreacyjno-sportowe, zajęcia prowadzone przez samych klubowiczów na podstawie ich osobistych zainteresowań. Mamy też do zaoferowania indywidualne wsparcie psychologiczne oraz grupę wsparcia prowadzoną przez psychologa, szkolenia (np. z obszaru pomocy socjalnej), spotkania ze specjalistami czy ciekawymi osobami, gry i zabawy, kącik prasowy czy poetycki, a także cotygodniowe wyjścia lub wycieczki. Z codziennych rozmów z Pacjentami dowiadujemy się, że najchętniej korzystają oni w Klubie ze: spacerów, wyjść i wycieczek, kulinoterapii, gier, treningu funkcji poznawczych, filmoterapii czy zajęć plastycznych – mówi psycholog Klaudia Zakowicz, koordynatorka Klubu.

Członkostwo w klubie jest bezpłatne. Wymaga jedynie rejestracji osobiście bądź telefonicznie: 690 368 044. Minimum formalności: bez opłat i bez skierowania. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin wsparcia, m.in. psychologa, pedagoga, terapeutę zajęciowego, trenera pracy. Elastyczna struktura: możliwość udziału w wybrane dni czy w wybranych zajęciach.

Zajęcia poza Klubem
Dla osób korzystających z terapii na Oddziale Dziennym Szpitala Psychiatrycznego, pracujących, wychowujących dzieci czy posiadających inne, liczne zobowiązania mamy do zaoferowania zajęcia poza Klubem w godzinach popołudniowych:
PONIEDZIAŁEK, 16:00–18:00: zajęcia w pracowni artystyczno-integracyjnej (adres: Stara Piekarnia, ul. B. Krzywoustego 310 a)
WTOREK, 16:15–19:15: warsztaty psychoedukacyjne (adres: Fundacja Opieka i Troska, ul. Kiełczowska 43 bud. 6)
ŚRODA (CO DRUGA!), 16:00–19:00: filmoterapia/spotkania integracyjne (adres: Fundacja Opieka i Troska, ul. Kiełczowska 43 bud. 6)
CZWARTEK, 10:00–13:00: Warsztaty stolarskie z Panem Adrianem (adres: ul. Litewska 20)
CZWARTEK, 15:15–16:45: zajęcia wielokulturowe (adres: Fundacja Opieka i Troska, ul. Kiełczowska 43 bud. 6)
CZWARTEK, 17:00 – 19:00: Grupa wsparcia środowiskowego

spot_img

Bezpłatna pomoc 24h: 502 203 202

Zadzwoń i skorzystaj z pomocy naszego Centrum, jeśli potrzebujesz wsparcia mentalnego!

Polecamy

Psychiatra – trener mentalny. Wywiad z prezesem Michałem Stachowem w Radiu Rodzina

Zapraszamy do rozmowy z prezesem Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, Michałem Stachowem, z którym w Radiu Rodzina rozmawiano o tym, co składa się na całe centrum, a także o sposobach na odczarowanie współczesnej psychiatrii. Podczas rozmowy poruszone zostały kwestie uwrażliwiania zarówno...

Zaburzenia osobowości typu borderline – czy przeżywam „za bardzo”? Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu

Zaburzenia osobowości typu borderline, dosłowne tłumaczenie „osobowość z pogranicza”, cechuje niezwykle silne pragnienie bardzo bliskiej, wyłącznej relacji z bliską osobą. Jednocześnie relacji tej towarzyszy swoisty lęk przed „pochłonięciem” przez daną osobę, a z drugiej strony przed porzuceniem przez nią....

Napisz do nas o swoim problemie!

W wiadomości zwrotnej zaoferujemy Ci najdogodniejsze możliwości pomocy

pl_PLPolish
Przejdź do treści