Po prostu pomagamy – Grzegorz Prigan Przewodniczący Rady Nadzorczej Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego sp. z o.o.

Staraliśmy się o to jako spółka ponad trzy lata. I wreszcie się udało – w ramach pilotażu utworzyliśmy Centrum Zdrowia Psychicznego w dzielnicy Psie Pole, którym obejmujemy całą dorosłą populację dzielnicy. Z pomocy można korzystać bezpłatnie, bez skierowań, bez kolejek i to wszystko w ramach publicznych usług finansowanych z NFZ.

Leczenie psychiatryczne zmienia się w Polsce z izolacyjnego na środowiskowe. Środowiskowe oznacza, że w ramach naszych punktów zgłoszeniowo-koordynacyjnych można regularnie korzystać z wizyt u psychologa i psychiatry, uczestniczyć w psychoterapii indywidualnej lub grupowej, a nawet korzystać z leczenia domowego w ramach wizyt mobilnych.

Nasza opieka środowiskowa to jednak więcej niż tylko leczenie – to także wszechstronna pomoc i edukacja w sprawach niezbędnych do powrotu do życia codziennego. W ramach Centrum organizujemy szereg aktywności środowiskowych, a także współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, aby lepiej zrozumieć potrzeby naszych podopiecznych.

Chcemy, aby mieszkańcy dzielnicy Psie Pole, niezależnie od tego czy doświadczyli kryzysu psychicznego czy też nie, tworzyli razem z nami Centrum. Prowadzimy mnóstwo zajęć terapeutycznych i edukacyjnych – m.in. z pomocy psychoonkologicznej i psychotraumatologicznej, arteterapii, muzykoterapii, kreatywnego pisania, udzielamy pomocy prawnej, mamy też własne studio nagrań. Tak szeroka oferta daje możliwości prawie każdemu mieszkańcowi dzielnicy, który znajdzie u nas aktywności dopasowane do swoich potrzeb.

Chcemy, aby jak najwięcej wrocławian mogło powiedzieć, że wiodą „dobre życie”.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

spot_img

Bezpłatna pomoc 24h: 502 203 202

Zadzwoń i skorzystaj z pomocy naszego Centrum, jeśli potrzebujesz wsparcia mentalnego!

Polecamy

Psychiatra – trener mentalny. Wywiad z prezesem Michałem Stachowem w Radiu Rodzina

Zapraszamy do rozmowy z prezesem Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, Michałem Stachowem, z którym w Radiu Rodzina rozmawiano o tym, co składa się na całe centrum, a także o sposobach na odczarowanie współczesnej psychiatrii. Podczas rozmowy poruszone zostały kwestie uwrażliwiania zarówno...

Zaburzenia osobowości typu borderline – czy przeżywam „za bardzo”? Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu

Zaburzenia osobowości typu borderline, dosłowne tłumaczenie „osobowość z pogranicza”, cechuje niezwykle silne pragnienie bardzo bliskiej, wyłącznej relacji z bliską osobą. Jednocześnie relacji tej towarzyszy swoisty lęk przed „pochłonięciem” przez daną osobę, a z drugiej strony przed porzuceniem przez nią....

Napisz do nas o swoim problemie!

W wiadomości zwrotnej zaoferujemy Ci najdogodniejsze możliwości pomocy

pl_PLPolish
Przejdź do treści