Po prostu pomagamy – Grzegorz Prigan Przewodniczący Rady Nadzorczej Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego sp. z o.o.

Staraliśmy się o to jako spółka ponad trzy lata. I wreszcie się udało – w ramach pilotażu utworzyliśmy Centrum Zdrowia Psychicznego w dzielnicy Psie Pole, którym obejmujemy całą dorosłą populację dzielnicy. Z pomocy można korzystać bezpłatnie, bez skierowań, bez kolejek i to wszystko w ramach publicznych usług finansowanych z NFZ.

Leczenie psychiatryczne zmienia się w Polsce z izolacyjnego na środowiskowe. Środowiskowe oznacza, że w ramach naszych punktów zgłoszeniowo-koordynacyjnych można regularnie korzystać z wizyt u psychologa i psychiatry, uczestniczyć w psychoterapii indywidualnej lub grupowej, a nawet korzystać z leczenia domowego w ramach wizyt mobilnych.

Nasza opieka środowiskowa to jednak więcej niż tylko leczenie – to także wszechstronna pomoc i edukacja w sprawach niezbędnych do powrotu do życia codziennego. W ramach Centrum organizujemy szereg aktywności środowiskowych, a także współpracujemy z organizacjami pozarządowymi, aby lepiej zrozumieć potrzeby naszych podopiecznych.

Chcemy, aby mieszkańcy dzielnicy Psie Pole, niezależnie od tego czy doświadczyli kryzysu psychicznego czy też nie, tworzyli razem z nami Centrum. Prowadzimy mnóstwo zajęć terapeutycznych i edukacyjnych – m.in. z pomocy psychoonkologicznej i psychotraumatologicznej, arteterapii, muzykoterapii, kreatywnego pisania, udzielamy pomocy prawnej, mamy też własne studio nagrań. Tak szeroka oferta daje możliwości prawie każdemu mieszkańcowi dzielnicy, który znajdzie u nas aktywności dopasowane do swoich potrzeb.

Chcemy, aby jak najwięcej wrocławian mogło powiedzieć, że wiodą „dobre życie”.

spot_img

Bezpłatna pomoc 24h: 502 203 202

Zadzwoń i skorzystaj z pomocy naszego Centrum, jeśli potrzebujesz wsparcia mentalnego!

Polecamy

Psychiatra – trener mentalny. Wywiad z prezesem Michałem Stachowem w Radiu Rodzina

Zapraszamy do rozmowy z prezesem Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, Michałem Stachowem, z którym w Radiu Rodzina rozmawiano o tym, co składa się na całe centrum, a także o sposobach na odczarowanie współczesnej psychiatrii. Podczas rozmowy poruszone zostały kwestie uwrażliwiania zarówno...

Zaburzenia osobowości typu borderline – czy przeżywam „za bardzo”? Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu

Zaburzenia osobowości typu borderline, dosłowne tłumaczenie „osobowość z pogranicza”, cechuje niezwykle silne pragnienie bardzo bliskiej, wyłącznej relacji z bliską osobą. Jednocześnie relacji tej towarzyszy swoisty lęk przed „pochłonięciem” przez daną osobę, a z drugiej strony przed porzuceniem przez nią....

Napisz do nas o swoim problemie!

W wiadomości zwrotnej zaoferujemy Ci najdogodniejsze możliwości pomocy

pl_PLPolish
Przejdź do treści