Strona głównaDLA PACJENTAW MEDIACHKreatywnie walczyć z...

Kreatywnie walczyć z emocjami – relacja z warsztatów – Maciej Adamski

Różny wiek, różne przeżycia. Tym, co łączy uczestników zajęć Kreatywnego pisania, jest chęć spojrzenia na swoje trudne emocje i przeżycia z odleglejszej perspektywy.

Przyszedłem na jedno z takich spotkań. Pomimo dużej różnorodności uczestników warsztatów nie mogę oprzeć się wrażeniu, że bariery między nimi już dawno runęły. Podczas zajęć opowiadają oni o ważnych dla nich zdjęciach i w kreatywny sposób budują historie na bazie obrazów.

Fot.: Maciej Adamski

W trakcie jednej z gier ruchowych uczestnicy zajęć mówili, jak lubią spędzać czas i następnie zamieniali się miejscami z osobami o podobnych preferencjach. Z czasem próbowano prześcigać się w wymyślaniu coraz bardziej nietypowych upodobań, a nieśmiałe osoby nabierały pewności siebie przez wspólne zainteresowania. Przyjazna atmosfera jest podtrzymywana przez prowadzącą, dziennikarkę i pedagoga-andragoga mgr Magdę Wieteskę. „Podoba mi się sam akt pisania, różnorodność zadań i pomysłów pani prowadzącej zajęcia” – mówi mi jedna z uczestniczek. Uczestnicy chwalą także rozładowujące napięcie działanie takich spotkań – warto więc sprawdzić, ile kreatywności jest w stanie z nas wykrzesać proste opowiadanie historii.

spot_img

Bezpłatna pomoc 24h: 502 203 202

Zadzwoń i skorzystaj z pomocy naszego Centrum, jeśli potrzebujesz wsparcia mentalnego!

Polecamy

Psychiatra – trener mentalny. Wywiad z prezesem Michałem Stachowem w Radiu Rodzina

Zapraszamy do rozmowy z prezesem Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, Michałem Stachowem, z którym w Radiu Rodzina rozmawiano o tym, co składa się na całe centrum, a także o sposobach na odczarowanie współczesnej psychiatrii. Podczas rozmowy poruszone zostały kwestie uwrażliwiania zarówno...

Zaburzenia osobowości typu borderline – czy przeżywam „za bardzo”? Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu

Zaburzenia osobowości typu borderline, dosłowne tłumaczenie „osobowość z pogranicza”, cechuje niezwykle silne pragnienie bardzo bliskiej, wyłącznej relacji z bliską osobą. Jednocześnie relacji tej towarzyszy swoisty lęk przed „pochłonięciem” przez daną osobę, a z drugiej strony przed porzuceniem przez nią....

Napisz do nas o swoim problemie!

W wiadomości zwrotnej zaoferujemy Ci najdogodniejsze możliwości pomocy

pl_PLPolish
Przejdź do treści