Historie z kart – Magda Wieteska

Uczestnicy zajęć z Kreatywnego pisania układali opowieści na podstawie trzech wybranych kart metaforycznych. Nie było łatwo, ponieważ w historiach należało dodatkowo zawrzeć słowa niezwiązane z tematyką kart: „fryzjer, Adaś, żelazko”. Jak się udało? Zapraszamy do lektury!


Przygoda słońca
Fryzjer Adaś wczesnym porankiem zobaczył zmartwione słońce. Zapytał, czemu jest smutne. Słońce powiedziało, że nie ma na kogo świecić, bo wszyscy schowali się pod parasolami, pomimo że nie ma deszczu. Adaś wytłumaczył, że wszyscy poszli do Wesołego Miasteczka. Słońce posmutniało jeszcze bardziej, bo też chciało się tam znaleźć. Na to pomysłowy Adaś za żetony kupił żelazko i zaproponował, żeby słońce na chwilę się zarumieniło. Uradowane słońce świetnie bawiło się na karuzeli. W tym czasie duże mrówki walczyły ze sobą o blask słońca, która odbijała góra złota. Słońce przypadkiem zobaczyło toczącą się bitwę, obraziło się i schowało się za chmurami. Od tej pory w mieście panował mrok. Pomimo trudności fryzjer zaoferował smutnym ludziom blask ze swoich luster

Autorki: Agata, Patrycja

Szkolna miłość
Adaś od dziecka lubił grać w szachy. Gdy dorósł, poznał Kasię, również utalentowaną szachistkę. Codziennie spotykali się na partyjkę w klubie szachowym. To tam rozkwitło między nimi uczucie, które zaowocowało decyzją o ślubie.
Trwały przygotowania do uroczystej ceremonii, zaproszono wielu gości, którzy hojnie obdarowali nowożeńców prezentami. Adama najbardziej ucieszył spory plik banknotów, a Kasię – nowoczesne żelazko, które samo prasowało i maglowało. Nie znosiła prasować, a sama myśl o tej czynności wywoływała u niej niepohamowaną odrazę.
Wesele było bardzo udane, zabawa trwała do białego rana, państwo młodzi i goście doskonale się bawili. Nic nie zapowiadało nadchodzącej katastrofy. Kilka dni po weselu Kasia spotkała w „Biedronce” swoją szkolną miłość. Był nią Grzegorz – dobrze zbudowany i nieziemsko przystojny fryzjer renomowanej galerii, a zarazem zdobywający popularność jako gospodarz programu telewizyjnego, poświęconego sekretom życia erotycznego mistrzów nożyczek. Kasia, gdy tylko ujrzała Grzegorza w sklepowej alejce, stanęła jak zaczarowana. Uległa urokowi i umówiła się z Grzegorzem na randkę, a ściślej rzecz ujmując, sama ją zaproponowała. Nie poznawała samej siebie, nie mogła powstrzymać rosnącego w niej uczucia. Wyłączyła swój rozsądek i pozwoliła się prowadzić instynktowi. Marzyła tylko o Grzegorzu i jego nożyczkach. Spotkali się nazajutrz i było jak dawniej, jak w szkole – lekko, przyjemnie, romantycznie. Zupełnie inaczej niż z nudnym, analitycznym i poukładanym do bólu Adamem.
Adam dowiedział się o brzemiennym w skutki spotkaniu w „Biedronce”. Urządził Kasi dziką awanturę, podczas której poszły w ruch nowe talerze i szklanki. Po tym wybuchu kompletnie się załamał, stawał się coraz bardziej smutny, aż w końcu popadł w depresję.
Jak potoczy się ich przyszłość? Czy do siebie wrócą? Tego nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Kasia, wyprowadzając się do Grzegorza, zabrała ze sobą żelazko.

Autorki: Basia, Karolina

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

spot_img

Bezpłatna pomoc 24h: 502 203 202

Zadzwoń i skorzystaj z pomocy naszego Centrum, jeśli potrzebujesz wsparcia mentalnego!

Polecamy

Psychiatra – trener mentalny. Wywiad z prezesem Michałem Stachowem w Radiu Rodzina

Zapraszamy do rozmowy z prezesem Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, Michałem Stachowem, z którym w Radiu Rodzina rozmawiano o tym, co składa się na całe centrum, a także o sposobach na odczarowanie współczesnej psychiatrii. Podczas rozmowy poruszone zostały kwestie uwrażliwiania zarówno...

Zaburzenia osobowości typu borderline – czy przeżywam „za bardzo”? Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu

Zaburzenia osobowości typu borderline, dosłowne tłumaczenie „osobowość z pogranicza”, cechuje niezwykle silne pragnienie bardzo bliskiej, wyłącznej relacji z bliską osobą. Jednocześnie relacji tej towarzyszy swoisty lęk przed „pochłonięciem” przez daną osobę, a z drugiej strony przed porzuceniem przez nią....

Napisz do nas o swoim problemie!

W wiadomości zwrotnej zaoferujemy Ci najdogodniejsze możliwości pomocy

pl_PLPolish
Przejdź do treści