Strona głównaPOMOCZaburzenia narcystyczne -...

Zaburzenia narcystyczne – gdzie szukać pomocy? Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu | CZP24

Zaburzenia narcystyczne są źródłem cierpienia dla osoby, która ich doświadcza. Zaburzenia narcystyczne polegają na drastycznej różnicy między tym, jak się dana osoba prezentuje na zewnątrz i jaki tworzy obraz siebie, a jak w rzeczywistości przeżywa siebie w środku. Jest to głębokie przekonanie, często nieświadome o własnej marności i nieadekwatności, bardzo depresyjne w swojej naturze, lecz jednocześnie jest ono opakowane swoistym „złotkiem” w postaci tego jak wspaniale będziemy się prezentować światu i jak wiele sukcesów odnosi. Osoby z narcystycznym zaburzeniem osobowości są w stanie bardzo dużo zrobić, aby taki obraz siebie utrzymać na zewnątrz, co stanowi dodatkowo również źródło cierpienia, którego doświadczają osoby będące z nimi w związkach.

Narcystyczne zaburzenia osobowości są przyczynkiem do rozpoczęcia terapii psychodynamicznej, długoterminowej, opartej na relacji, gdzie możemy stworzyć bezpieczną przestrzeń relacyjną dla takiej osoby i w ramach tej bezpiecznej ramy pacjent może przyglądać się co jest „pod skorupą”, czyli doświadczyć w pewnym momencie jakiegoś dostępu do tych depresyjnych uczuć na temat samego siebie i zmniejszyć różnice między przeżywanym przez siebie obrazem „ja”, a tym jak się on prezentuje na zewnątrz.

Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu | CZP Wrocław | czp24.pl – tu uzyskasz pomoc w kryzysie psychicznym
Pilne, bezpłatne i bez skierowania wsparcie na terenie Wrocławia w kryzysie psychicznych otrzymasz w Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu przy ul. Bończyka 11-13 na Psim Polu oraz przy ul. Korzeniowskiego 18. Aby umówić się na bezpłatną wizytę do specjalisty zadzwoń pod numer 690 021 404. Potrzebujesz wsparcia natychmiast? Zadzwoń na naszą bezpłatną infolinię 24h dla osób znajdujących się w kryzysie psychicznym 502 203 202. Odpowiadamy na każde zgłoszenie.
Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu | Swój problem powierz w kompetentne ręce

Osobowość zależna. Na czym polega?

Osobowość zależna cechuje się sposobem wchodzenia w relacje i funkcjonowania stałych wzorców, w których pacjent nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować w świecie i potrzebuje „obiektu”, który zapewni mu ochronę, poczucie bezpieczeństwa czy stan w którym jest w stanie funkcjonować w codzienności. Jest to rodzaj patologicznej zależności, która niekiedy pozostaje trudna do zdiagnozowania m.in. ze względów kulturowych. Inaczej diagnozujemy osobowość zależną u mężczyzn, gdzie dany pacjent nie jest w stanie funkcjonować bez osoby, która pomaga mu w zaspokojeniu podstawowych potrzeb życiowych jak pranie, prasowanie, gotowanie. Kulturowo niezbędna jest więc pewna soczewka, która skłania nas do myślenia w różny sposób o tych kryteriach diagnostycznych.

Zaburzenia osobowości mieszane. Co to jest?

Mieszane zaburzenia osobowości są niezwykle często stawianą diagnozą przez psychiatrów. Nie jesteśmy wówczas w stanie jasno stwierdzić, jakie zaburzenie osobowości dominuje u danej osoby. Widoczne są jednak pewne wzorce w nawiązywaniu relacji, ich stabilności czy myślenia o sobie samym, które są zaburzone i prowadzą do cierpienia, lecz trudno ocenić, które z nich manifestują się najmocniej.

czp24.pl
spot_img

Bezpłatna pomoc 24h: 502 203 202

Zadzwoń i skorzystaj z pomocy naszego Centrum, jeśli potrzebujesz wsparcia mentalnego!

Polecamy

Psychiatra – trener mentalny. Wywiad z prezesem Michałem Stachowem w Radiu Rodzina

Zapraszamy do rozmowy z prezesem Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, Michałem Stachowem, z którym w Radiu Rodzina rozmawiano o tym, co składa się na całe centrum, a także o sposobach na odczarowanie współczesnej psychiatrii. Podczas rozmowy poruszone zostały kwestie uwrażliwiania zarówno...

Zaburzenia osobowości typu borderline – czy przeżywam „za bardzo”? Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu

Zaburzenia osobowości typu borderline, dosłowne tłumaczenie „osobowość z pogranicza”, cechuje niezwykle silne pragnienie bardzo bliskiej, wyłącznej relacji z bliską osobą. Jednocześnie relacji tej towarzyszy swoisty lęk przed „pochłonięciem” przez daną osobę, a z drugiej strony przed porzuceniem przez nią....

Napisz do nas o swoim problemie!

W wiadomości zwrotnej zaoferujemy Ci najdogodniejsze możliwości pomocy

pl_PLPolish
Przejdź do treści